בונים אמון – סדנה חווייתית

"כמים הפנים לפנים כן לב-האדם לאדם". (משלי כ"ז, יט')

אמון בין-אישי הוא הדבק המחבר ביננו. הוא מתקיים בין בני משפחה, בני זוג, חברים וקולגות ובעסקים, ובעצם בכל סיטואציה חברתית. קיומו בונה והעדרו הרסני. אמון מתקשר לסימפתיה, אמפתיה וחמלה, למילוי צרכים הדדי, לזיקה חברתית ואף לאהבה ללא תנאי. אמנם לא קל להגדירו, אולם כולם יודעים בדיוק כיצד הוא מרגיש. אנו יודעים בדרך כלל להצביע על קיומו של אמון או העדרו במערכות היחסים שלנו, אבל נוטים לתלות אותם בגורמים חיצוניים – נסיבות, היסטוריה, תיזמון, מזל והתנהגותם של אחרים. קשה לנו יותר למקד עצמנו פנימה ולהיות מוקד אותנטי של אמון מתוך בחירה ומודעות.

מטרתה של סדנת "בונים אמון" היא לעורר באופן חווייתי את תחושת האמון בין המשתתפים בזמן הפעילות ולאחריה, ולהותיר אצלם פרספקטיבה, ידע וכלים בעלי פוטנציאל להשפיע על מערכות היחסים שלהם במעגלי העבודה, המשפחה וחיי היום יום, במיוחד במצבים בהם חסר אמון.

הסדנה נעזרת בתרגילים קלים אך עוצמתיים של אקרובטיקה רכה ל"לא אקרובטים" ("אקרו"), תרגילי אמון בשיחה, Case studies של המשתתפים, סירטונים והקניית ידע בנושא אמון, כך שגם יהיה אפשר להעמיק בתוך הנושא, וגם יהיה אפשר להרגיש ממש על מה מדברים!

 • אמון מזויות שונות: פסיכולוגיה ומדעים קוגניטיביים, פיזיולוגיה, גישות רוחניות
 • זיהוי נקודות להשפעה על האמון בסיטואציות בין אישיות
 • "אקרו" – פירמידות אנושיות בזוגות ובקבוצות (ללא כל הכנה מוקדמת)
 • "תעופה טיפולית" – שיטת טיפול רכה ועוצמתית מבוססת על אמנות ה"אקרו" (בסמינרים בני יומיים)
 • תרגילי אמון בשיחה משימתית
 • תירגול יכולת ההקשבה, הסבלנות והסובלנות

כמשתתף:

 • תלמד לזהות את יכולת ההשפעה שלך על אמון בתקשורת בין-אישית
 • תתנסה בלמידה חווייתית ומיוחדת אשר משקפת מצבי מציאות בהם נדרש אמון
 • תראה את נושא האמון מזוית חדשה ומרענת
 • תלמד מבנים אנושיים פשוטים ומהנים דרך ה"אקרו", למשחק עם בני משפחה וחברים

אפשרויות סדנה

סדנת העשרה באורך 2-4 שעות

עד 30 משתתפים.

סדנת עומק באורך 5-8 שעות

עד 25 משתתפים.

סמינר

סמינר בן יומיים - תרגול מתקדם בתרגילי אקרו ופירמידות אנושיות, עיבוד ושיקוף לסביבת העבודה והחיים הפרטיים, דיון במקרי בוחן מסביבת החיים של המשתתפים.

הרצאה פעילה

שישאר ביננו - בנית אמון בין-אישי - שעה עד שעה ומחצה, בעזרת הדגמות מהקהל, ללא הגבלת משתתפים.

המלצות

 • סגן נועה דקל - קצינת הדרכה - פרק משימה של חטיבת הנח"ל
  בהמשך לסדנת "בונים אמון" שנערכה בסניפי, ברצוני לשבח ולהודות לך באופן אישי על הפעילות המגבשת והתורמת לחיבור הצוות. הסדנא תרמה לתקשורת ופתיחות בין חברי הצוות, במיוחד כשמדובר על שני צוותים שאוחדו לצוות אחד. הפעילות הייתה מהנה מאד והצלחתי דרכה להעביר את המסרים החשובים: שיתוף פעולה, אמון, עזרה הדדית ושירות ללקוח. ההרגשה של כלל הצוות הייתה הרגשה חיובית של גיבוש עם חיוך על הפנים. תודה רבה על הפעילות.
 • חנה אלקלעי - מנהלת שירותי הפיזיו במחוז ירושלים
  סדנת אקרובאלאנס מושלמת לצרכים שלנו. הנחיה קשובה, מאווררת, קצבית וחכמה. עודד פשוט מצוין!
 • שרון גרבר - מנהלת משאבי אנוש - Observe IT
  "שמחה להמליץ על עודד, מנחה סדנאות, שהעביר בשני מפגשים סדנאות חווייתיות עם כלים של אקרובטיקה. חיפשנו סדנא חוויתית שתתמוך בשינוי ארגוני בצוותי עבודה בפיתוח. הופתענו כמה הצלחנו להשיג ב- 8 שעות, ההנחיה המצויינת והרגישה של עודד בפירוש יצרה אינטרקציות קצת אחרת בין האנשים. עודד הניע אנשים ממקום אישי וקבוצתי ואף הועברו מסרים ארגוניים. הוא מעביר את הדברים ממקום של סמכות אך עם חיוך,ידע להתאים את עצמו לקבוצה, הצליח להניע אנשים שמורים שנפתחו בדינאמיקה, הצליח להזיז אנשים מאזורי נוחות, עובדים מאוד נהנו והחברה הרויחה. בקיצור- הצלחה".
 • אסף רוטנברג - מנהל סניף יפו - מרכנתיל-דיסקונט בע"מ
  בהמשך לסדנת "בונים אמון" שנערכה בסניפי, ברצוני לשבח ולהודות לך באופן אישי על הפעילות המגבשת והתורמת לחיבור הצוות. הסדנא תרמה לתקשורת ופתיחות בין חברי הצוות, במיוחד כשמדובר על שני צוותים שאוחדו לצוות אחד. הפעילות הייתה מהנה מאד והצלחתי דרכה להעביר את המסרים החשובים: שיתוף פעולה, אמון, עזרה הדדית ושירות ללקוח. ההרגשה של כלל הצוות הייתה הרגשה חיובית של גיבוש עם חיוך על הפנים. תודה רבה על הפעילות.

אודות המנחה

עודד זהר

יועץ אירגוני, מומחה ללמידה חווייתית, בעלים של "זהר - חוויות למידה" ומחבר הספר "זן ג'אגלינג – שבע תובנות על מולטי-טסקינג ותשומת לב".. עודד הוא בוגר אוניברסיטת תל-אביב בניהול ותקשורת ולאורך השנים למד גם ייעוץ אירגוני במכון אדלר, הוראת יוגה בשיטתו של ב.ק.ס. איינגאר, אימון לחדשנות (מוכר ה-ICF), פסיכולוגיה קוגניטיבית ועוד. בתור אומן קרקס פעיל בעבר ומתרגל פעיל בימים אלו, עודד מביא את הזוית האישית שלו לאמון בין-אישי כפי שהיא באה לידי ביטוי באמנויות הג'אגלינג והאקרובטיקה וממשיג אותה בשפה פסיכולוגית פשוטה, קולחת וישימה.